3D, Aktualności, Plazma, Testy - Dodane przez dnia 06.07.2011, 15:43

36 komentarzy

Panasonic TX-P55VT30 – test plazmy wartej grzechu!

FacebookTwitterWykop

Panasonic TX-P55VT30 - Viera Connect

Jest to telewizor plazmowy. Jest to również telewizor 3D. Jednak przede wszystkim Panasonic TX-P55VT30 jest telewizorem, w którym nie sposób się nie zakochać. Werdykt jest jasny, to zajebisty model. Ale nie idealny. Więc czy warto wydać na niego 9000 zł?

Duże możliwości, wysoka cena, ale tego nie widać

Panel PDP Panasonic TX-P55VT30 kosztuje w polskich sklepach internetowych od 8800 do 10 000 złotych. Mowa tutaj o panelu dużym, bo o przekątnej 55-cali. To jednak nadal sporo.

Na pierwszy rzut oka telewizor nie jest wart tak grubej kasy. Stylistyka nie wyróżnia się praktycznie niczym. Panel jest co prawda cienki, ale ma za to bardzo grubą ramę wokół matrycy. Coś co skutecznie psuje efekt WOW, znany np. z prawie bezramkowych paneli LCD Samsunga i LG.

Panasonic TX-P55VT30 - grubość ramki

W pierwszy wrażeniach wspominałem już też, że panel się nie obraca i jest cholernie ciężki. Waży ponad 44 kilogramy co skutecznie utrudnia jego instalację w pojedynkę.

Od nieciekawej i po prostu nudnej stylistyki odróżnia się dość interesujący pilot zdalnego sterowania. W jego przypadku mam jednak inne uwagi. Do zasięgu przyczepić się nie można. Podczas dwóch tygodni zabawy nie miałem z nim ani razu najmniejszych problemów. Przeszkadzało mi jednak jego czerwone podświetlanie (nieprzyjemne, tylko na klawiszach numerycznych i szybko gasnące), płytkie klawisze nawigacyjne i waga – ponad 200 gramów z bateriami.

Panasonic TX-P55VT30 - pilot

Mówiąc krótko, gdybym miał ocenić tę plazmę tylko po wyglądzie, to oprócz małej grubości niczym by mnie nie zaciekawiła. Na szczęście książki nie ocenia się po okładce.

Multimedialny świat

Panele Smart TV podbijają świat. Dzisiaj telewizor bez aplikacji sieciowych i obsługi multimediów z pamięci USB, jest uznawany za niedorozwinięty. I bardzo dobrze! Płacąc 9000 zł za nowy sprzęt mamy prawo wymagać wszystkiego co najnowsze, najlepsze i najbardziej wypasione.

W walce z innymi “sprytnymi telewizorami” Panasonic TX-P55VT30 raz wygrywa, raz przegrywa.

USB – raczej nie

Na pewno nie jest to takie centrum multimedialne jak niektóre telewizory Samsunga czy LG. Panasonic nigdy nie oferował aż tak znakomitego wsparcia dla multimediów z USB jak konkurencja. W opisywanym modelu nie jest inaczej. Telewizor potrafi nagrywać treści na dyski USB, ale niestety we własnym formacie, więc sobie tego później w komputerze nie odtworzymy.

Panasonic TX-P55VT30 - Nagranie z TV

Odczytuje większość najważniejszych formatów (.avi, .mkv, .jpg, .mp3), ale miewa z nimi problemy. A to z obrazem, a to z dźwiękiem, a to z proporcjami, a to z napisami, do których nie ma zbyt wielu opcji. Telewizor może wspomóc inny odtwarzacz stacjonarny lub Blu-ray/DVD z funkcjami multimedialnymi, ale na pewno nie będzie w stanie zastąpić komputera z najnowszymi kodekami. Fani kopii cyfrowych muszą być świadomi, że ta plazma sobie z nimi radzi… tylko wybiórczo.

Na domiar złego po macoszemu potraktowano tu też kwestię odtwarzaczy. Galeria zdjęć jest niewygodna, gdy odtwarzany film jest na pauzie, nie można włączyć jego opcji, a odtwarzacz muzyki wręcz fatalny. Niestety

Panasonic TX-P55VT30 - odtwarzacz muzyki

Sieciowy raj… no prawie

Lepiej Panasonic TX-P55VT30 radzi sobie z funkcjami sieciowymi. Telewizor nie posiada zintegrowanej karty WiFi, ale producent dodaje do zestawu przystawkę podpinaną pod USB. I bardzo dobrze, bo jest to panel wyposażony w system Viera Connect, a więc nową odsłonę Viera Cast, czegoś co fani tej marki znają już od dawna.

Co nowego? Głównie Viera Market, czyli wirtualny sklep z dodatkowymi aplikacjami poszerzającymi możliwości panelu.

Panasonic TX-P55VT30 - Viera Market

Podobną funkcjonalność oferują obecnie prawie wszyscy producenci walczący na polu Smart TV. W przypadku Panasonica mamy do dyspozycji kilkadziesiąt aplikacji. Są tu kanały informacyjne, rozrywkowe, trochę multimediów i kilka gierek.

Panasonic TX-P55VT30 - Pasjans

Z rzeczy najbardziej konkretnych cieszy obecność widgetów Ipla, Iplex i Eurosport. Szczególnie dwa pierwsze są znakomitym uzupełnieniem funkcji panelu. Iplę można spotkać u innych producentów, ale Iplex, kanał z pełnometrażowymi, absolutnie darmowymi filmami, ma tylko Panasonic. Brawo!

Panasonic TX-P55VT30 - Ipla oraz Iplex

Smuci za to brak otwartej przeglądarki internetowej.

Telewizor plazmowy, który chcę mieć!

Panasonic nigdy nie był dobry w dodatkach dla swoich paneli. Telewizory LED konkurencji radzą sobie lepiej z multimediami, a niejeden telewizor plazmowy Samsunga niszczy Panasonica pod względem wyglądu. W jednym jednak japoński producent zawsze radził sobie znakomicie – w jakości obrazu. I nie inaczej jest w TX-P55VT30. Wybaczcie tak optymistyczny ton, ale jest on uzasadniony. Żadne telewizory LCD, które miałem w testach nie wyświetlały obrazu tak dobrego jak Panasonic TX-P55VT30. Kropka.

Przede wszystkim radzi on sobie znakomicie ze standardowymi treściami. Najlepiej z Blu-ray, bo to oczywiście najwyższa z możliwych jakości.

Panasonic TX-P55VT30 - Mroczny Rycerz

Ale widać to też w przypadku gier wideo. Czerń jest rewelacyjna, a prędkość matrycy tak duża, że podczas zabawy z Battlefield: Bad Company 2 mogłem grać bez najmniejszych problemów nawet z włączonymi systemami poprawy jakości (w tym z Intelligent Frame Creation ustawionym na maksimum). Po przejściu do trybu Gra i wyłączeniu wszelkich “ulepszaczy” płynność była nieporównywalna z jakimkolwiek panelem LCD – czy to LED czy CCFL.

Jakość obrazu spada oczywiście gdy oglądamy go w środku dnia. To niestety przywara wszystkich plazm. Wystarczy jednak zasłonić okna lub poczekać do zmroku, by maraton filmowy był przeżyciem niezapomnianym.

Co lepsze, ta jakość przenosi się też na obraz 3D.

Panasonic TX-P55VT30 - Okulary 3D

Panasonic TX-P55VT30 wykorzystuje aktywne okulary migawkowe. Niestety bardzo niewygodne ze zwykłymi okularami korekcyjnymi. A do tego drogie, bo od 400 zł za sztukę.

To jednak jedyny poważny minus. Zalet jest znacznie więcej.

 • W zestawie są dwie pary okularów 3D.
 • Obraz 3D jest płynny i pozbawiony tak silnego crosstalku (“duszki” przy ruchomych obiektach wynikające z niekompletnej izolacji obrazu dla lewego i prawego oka) jak w wielu innych telewizorach 3D.
 • Panasonic umożliwia zmianę parametrów obrazu w trybie 3D. Oznacza to, że możemy dowolnie zwiększać np. jasność filmu. Z tym parametrem ustawionym prawie na maksimum bez okularów filmy wyglądają strasznie. Ale w okularach 3D idealnie.

Panasonic TX-P55VT30 - 3D bez i z okularami

Zmiana parametrów obrazu jest czymś pięknym. Praktycznie wszyscy producenci oferują już ją w panelach 3D z roku 2011. Dobrze, że u Panasonica nie jest inaczej. Owocuje, to wreszcie filmami 3D, które nie są za ciemne i z za mało jaskrawymi kolorami. Film “Tron: Dziedzictwo 3D” wygląda na tej plazmie znacznie lepiej niż w kinie.

Panasonic TX-P55VT30 - Tron 3D

Panel radzi sobie też nieźle z sygnałem w słabej jakości, ale cudów oczywiście nie ma. To 55 cali, więc analogowa kablówka czy marnej jakości DivX/DVD muszą wyglądać słabiej. Sztuczne podwyższanie rozdzielczości nie rzuca na kolana.

Miła niespodzianka

Bardzo miłą niespodzianką w tym panelu był system konwersji obrazu 2D do 3D. Mówiąc szczerze nie spodziewałem się, że jeszcze w tym roku zobaczę konwersję w czasie rzeczywistym, która nie byłaby zupełnie bezużyteczna. Do tej pory czegoś takiego nie widziałem.

Panasonic TX-P55VT30 - 2D do 3D

Plazma Panasonic TX-P55VT30 radzi sobie z tym jednak zaskakująco dobrze! Oczywiście efekt nie jest tak dobry jak z filmów nagrywanych w 3D. I zapewne jeszcze bardzo długo nie będzie. Niemniej jest to pierwszy telewizor, w którym konwersja 2D do 3D nie przeszkadza, a czasem nawet wychodzi nieźle!

Nie mogę oczywiście obiecać, że Wam się ten efekt spodoba. Odbiór treści 3D do rzecz bardzo subiektywna. Mogę jednak z czystym sumieniem powiedzieć, że to najlepsza konwersja 2D do 3D jaką do tej pory widziałem.

Panasonic TX-P55VT30 - 3D konwersja na maksimum

Jaki telewizor kupić? To proste plazmowy!

Plazma czy LCD“, to jedno z najczęstszych pytań osób szukających nowego telewizora. Z prywatnego doświadczenia wiem, że najczęściej wygrywają ciekłe kryształy. To oczywiście żadne wiarygodne badania naukowe, ale zauważam pewną niechęć do plazm. Głównie ze względu na mity krążące w sieci. Plazmy się grzeją, buczą, wybuchają no i oczywiście mają gorszy obraz. Panasonic TX-P55VT30 trochę bzyczy, to akurat prawda, ale oprócz tego kopie niektóre LCeDeki w tyłek tak silnie, że są bliskie wejścia na orbitę.

To nie jest telewizor tani. Ale też nie jest przeciętny. Oferuje rewelacyjną jakość obrazu, zarówno w trybie 2D jak i 3D. Sprawdza się perfekcyjnie w grach i ma nie najgorsze widgety internetowe. Być może nie odtworzy wszystkich możliwych multimediów z pamięci USB, ale po odpaleniu Blu-ray będziecie mieli większy problem – szukając własnej szczęki.

Udostępnij na:
 • Tomek

  Czy ktoś zrobi test telewizorów na czymś innym niż gry i BluRay? Czy ktoś sprawdza jak graja z telewizja analogowa jak grają z telewizja satelitarna czy platformami cyfrowymi?! Ja mam Panasa VT20 miał być jak ten rewelacyjny miał być najlepsza plazma na rynku. A tak jest tylko na obrazie BD i to 3D jak i zwykłym. Ale wystarczy przejsć z 60Hz sygnału komputera czy BluRaya i włączyć zwykłą 50Hz telewizje nawet cyfrowa w jakości HD by mieć skokowy ruch skokowe praktycznie nieczytelne napisy końcowe czy cienie RGB na obrazach SD! Tragedia za prawie 7000 zł! Czy nowy panel gra lepiej? Czy radzi sobie z 50Hz nie wyczytałem za wiele a szkoda. Znów zachwyt nad 3D nad czernia nad BD a reszta…?

  • Panel radzi sobie też nieźle z sygnałem w słabej jakości, ale cudów oczywiście nie ma. To 55 cali, więc analogowa kablówka czy marnej jakości DivX/DVD muszą wyglądać słabiej. Sztuczne podwyższanie rozdzielczości nie rzuca na kolana.

   Szału nie ma. Ale nie może być. Przy takiej przekątnej i rozdzielczości nawet szybkie procesory i dobre matryce Panasonica nie zdziałają cudów :( Pamiętam jak przestawiłem się z CRT na LCD i podłączyłem do nowego telewizora konsolę Nintendo Wii. Myślałem, że się popłaczę, o tyle gorzej to wyglądało :)

   • Tomek

    Ale ja mam tragedie albo jestem przewrazliwiony (jak to juz kilka osób wmawia). Mam zeszloroczny modet tego tv czyli TX-P50VT20EA czyli niby na europe w wersji poprawionej a ja mam skokowy ruch kamery czy obiektow niezaleznie od wlaczenia funkcji Intelligent Frame Creation. Napisy koncowe czy przesuwające sie na dole ekranu prawie nie do odczytania sa tak zamazane przez skokowy ruch. Poruszajace sie obiekty poza skokiem goni cien RGB z zauwazalnym czerwonym i zielonym cieniem zwłaszcza na kanałach SD w HD jest dużo mniej za to skacze mocniej. Telewizor mam podłaczony pod dekoder N-ki w wersji Turbo i na starym LCD tego nie było a zestaw był dokładnie taki sam. Jedyne co powala to obraz w 60Hz czyli BluRay. To jest poezja dla oczu zwłaszcza w nocy!!! Ciężko podnieść opadającą szczeke! Niestety w nocy mocniej słychać brzęczenie. Chyba to wada matrycy bo sygnal 60Hz piękny 50Hz porażka. Wyglada jak bym mial model na USA czy Japonie gdzie maja 60Hz ale to wersja EA wiec poprawiony nowszy model europejski!!!

 • Pingback: Panasonic uruchamia serwis Developer Portal dla platformy VIERA Connect | Obywatel HD()

 • Pingback: Pasywne telewizory LG jednak Full HD. Jaki telewizor 3D wybrać? | Obywatel HD()

 • Pingback: Telewizory 3D sprzedają się słabo? To przez Hollywood! | Obywatel HD()

 • Pingback: Czy lekarze pokochają Panasonica? | Obywatel HD()

 • Pingback: Kolejne, nowe okulary 3D Panasonica | Obywatel HD()

 • Pingback: Plazma czy LCD - oto jest pytanie | Obywatel HD()

 • Pingback: Panasonic stawia na wielkość | multi-blog.pl()

 • Jurek

  ???

 • Jurek

  Czy ktoś tu tym panasem się za batdzo nie podpalił?
  Przecież on i obrazem i dźwiękiem został pokonany przez tańszego Samsunga:http://nowetrendy.pl/index.php/news/id/7949

  • Nie wiem jak był robiony ten test, ale i nie kwestionuję. Tego Samsunga w testach nie miałem. Za to opisywany Panasonic TX-P55VT30 stał u mnie kilka tygodni, miałem duuużo czasu i okazji by go przetestować na różne sposoby i wiem, że jeśli aktualnie miałbym zmieniać telewizor, to właśnie na ten.

 • Jurek

  za bardzo miało być…

 • Subnasty

  moj juz jest w drodze, nie moge sie doczekac :D

  • Koniecznie podziel się wrażeniami gdy dotrze. I radzę zorganizować ekipę do dźwigania. Ciężkie cholerstwo! :)

 • Waldemar S. Subnasty

  No to tak, Panasa mam juz troche czasu wiec moge powiedziec cos na jego temat. Faktycznie kawal dziada, mialem jedna osobe do pomocy, a i tak oby dwoje mielismy zadyszke po rozpakowaniu. Wyglad?, jak kto lubi. Wczesniej mialem samsunga ue55d8000, i chyba tylko dlatego ze fajnie wygladal, co spowodowalo ze go oddalem, bo cierpial na straszny “clouding”, i paskudny clear motion(czy jak to tam zwal). Wiec nie patrze juz na telewizory pod wzgledem wizualnym, nie jest rozowy wiec moze byc :D Normalne kanaly z cyfry wygladaj dobrze, nie traca za bardzo na jakosci, ale wiadomo ze przez 55″ troche napewno. Natomiast, gdy wlaczylem BBC HD to siedze godzinami zapatrzony w ekran prawie w bezruchu. Cos pieknego, przy okazji polecam ten kanal :D Widzialem ze ma fejsbuka i inne bajery, ale chodzi to o wiele gorzej niz na samsungu smart, wiec wogole z tego nie kozystam. Gry chodza bardzo plynie bez znaczacych “lagow”. Natomiast przy grach a w szczegolnosci przy filmach na Blueray’u jest taka kaszak, i nie wiem za bardzo czym to jest spowodowane i jak to ominac. Nie chce tu przesadzac, trzeba sie mocno przyjzec by to zobaczyc, ale ja to widze, np gdzie moja dziewczyna juz nie. Z bliska wyglada to tak jak by pixle strzelaly na szaro,czarno,czerwono, a z daleka tak ja mowilem jest to juz bardzo slabo widoczne. I zastanawiam sie czym to jest spowodowane? Czy to wina ps3? nie sadze, bo wczesniej nigy tego nie mialem. Moze kabla hdmi? nie wiem. A czy tez moze telewizora? nie sadze bo cyfra dziala slicznie. Wiec pytam Obywatela o rade i opinie co to moze byc i jak to ewentualnie moge ominac? Pozdrawiam.

  • Rzuć okiem na ustawienia kolorów w telewizorze. Kiedyś miałem takie “śnieżenie” na jednym odtwarzaczu Blu-ray Panasonica. Trzeba było pogrzebać właśnie w kolorach (np. przeskoczenie z RGB na YCbCr). Nie pamiętam tylko jakie opcje oferował tu VT30.

 • Vemod

  W dalszym ciagu mam problem który telewizor wybrać.Panasonic VT30 czy Samsunga UE55D8000?Interesuje mnie tylko odbiór tv we wszystkich formatach i odbiór z BD,pozostawmy multimedia,gry i opcje internetowe.od tego mam komputery.Proszę o ostateczną i rzetelną radę,ponieważ w przyszłym tyg.będę musiał dokonać wyboru.
  Dziekuję.
  Pozdrawiam.

  • Jeśli opcje sieciowe Cię nie interesują, to ja bym brał Panasonica. Crosstalk w 3D będzie na 100% mniejszy, a plazma teoretycznie powinna lepiej poradzić sobie ze skalowaniem treści w SD. Ale oczywiście to tylko moje zdanie oparte na moich, subiektywnych preferencjach. Ostatecznie musisz niestety zdecydować sam :)

   • Vemod

    Mam już jedną plazmę w domu,jest to prawie5-letni Philips,i wiem że przy słabszym sygnale sd,np.z kablówki,plazma radzi sobie lepiej,tłumi zakłócenia.Obecnie korzystam z Cyfry,full opcja hd,i chciałbym wiedzieć czy ten panas ma lepszą ostrość i ogólnie lepszy obraz od w/w Samsunga?Widziałem UE46D8000 w salonie,i przyznam że byłem pod wrażeniem odbioru tego tv,myślę że rozmiar 55 nie byłby gorszy,ale jeśli Panasonic ma lepszy odbiór tv i z BD,to zdecyduję się na niego.Oceń obydwa modele w skali 5-punktowej,będzie to dla mnie wiążące przy ostatecznym wyborze.
    A tak na marginesie jak kupowałem plazmę Philipsa prawie 5 lat temu,to bił na głowę wszystkie Lcdeki dostępne wówczas w salonie.
    Dzięki.

 • adamwolf

  Widzę że inni także mają problem z wyborem dobrego i dużego telewizora.
  Ja mam na oku Panasonica VT30 ale czekam co pokaże nowa Toshiba 55YL863

 • piotr

  szybkie pytanie do pana obywatela i innych posiadaczy vt30 – jak bardzo plazma odbija światło? czy to jest naprawdę takie lustro jak widać na niektórych testach? czy problem dotyczy tylko wyłączonego telewizora czy też będę widział swoje odbicie nawet oglądając film? dopytuję gdyż mam kilka okien w salonie, a nie chciałbym musieć za każdym razem zasłaniać żaluzji jak tylko będę miał ochotę coś obejrzeć.

  będę bardzo wdzięczny za odpowiedź

  • VT30 nie jest lustrem, ale niestety w warunkach, o których piszesz będzie mocno odbijał pokój.

   Inny, większy problem w tym przypadku, to fakt, że obraz na plazmie w mocno nasłonecznionym pokoju traci sporo ze swej nocnej jakości. Ten telewizor pokazuje najostrzejsze zęby po ciemku.

 • Nie wiem czy tylko ja zauważyłem green ghosty na filmiku od Call of Duty? Właśnie takie efekty zniechęcają mnie do plazm… Nawet jak widać najdroższa i najlepsza plazma ma zielone duszki…

 • waltur

  Doradziłem synowi 50″ VT30, m.in. ze względu na wbudowany woofer. Wczoraj przywieźli, odpaliliśmy i załamałem się jakością dźwięku – jak z telefonu. Nie pomogły ustawienia w korektorze (bass na full), przełączenie na Muzyka – zupełny, kompletny brak niskich tonów. Jakbym słuchał TV z najniższej półki.
  Ja mam Philipsa 47PFL9664 (z wbudowanym wooferem), dźwięk mam tak dobry, że nie włączam już kolumn. Oczekiwałem w VT30 podobnej jakości a różnica jest kosmiczna.
  Próbowałem nasłuchiwać woofera przykładając ucho do otworów w tylnej ścianie – coś tam słychać, ale basów brak. Czy jest możliwe, że coś jest uszkodzone? Może czegoś nie włączyłem w menu? Doradźcie, proszę.

  • Jest możliwe (najlepiej porównaj z innym VT30 jeśli masz możliwość), ale akurat Philips ma od dawna jedne z najlepszych głośników w telewizorach tej klasy, więc myślę, że po prostu może być lepszy :(

 • rico

  Czy ktoryś z uzytkownikow VT30 zauwazył problem z klatkowaniem w scenach z szybszymi przejazdami kamery po wyłaczeniu Inteligent Frame Creation ? Przy scenach gdzie np. auta zjeżdżają ze skrzyżowania wyraźnie widac jak auta tracą na ostrości i obraz jakby drży. Czy mozna to jakoś poprawic bez korzystania z IFC?

 • rico

  Gdy podłaczam pendrive do swojego Panasonica, wyswietla mi się komunikat “”wyprowadzenie sygnału ze wszystkich wejść AV jest wyłączone w trybie media player”. Czy ktos wie jak to wyłaczyc?

 • Mariusz

  Mam pytanie do Obywatela, gdyż aktualnie siedzę nad wyborem nowego telewizorka :) obecnie mam plazmę Panasonica TH-37PV60EH i jestem zadowolony ale czas pójść do przodu. Przypadkowo wszedłem do salonu i zostalem powalony, zarówno jakością obrazu a i wygląd jest bardzo przyjemny dla oka. Teraz można kupić ten model za nawet 6,5tys. więc chyba ok. Czytam różne wypowiedzi i zbieram minusy, czy one rzeczywiście tak przeszkadzają? Jeżeli mogę prosić o poradę, czy on rzeczywiście jest głośny, brzęczy? bo mojego obecnego raczej nie słyszę, a w salonie wszystko gra na full więc nie sprawdzę. Opcje internetowe słabiej mnie interesują ale informacja o przystawce wi-fi mnie interesuje. Czy jest w komplecie z TV i co zapewnia, czy tylko odbiór tych kilku serwisów czy też mogę swobodnie otworzyć przeglądarkę i serfować po necie? Generalnie oglądam cyfrę HD ale też jestem fanem filmów avi. DivX -XviD, które odtwarzam z kompa, czy będą do ogladania czy też kompletna porażka w odtwarzaniu? Widziałem też kolejny model TX-55VT50 czy możesz je dla mnie porównać, bo różnica w cenie to 3tys. Będę wdzięczny za kilka słów na ten temat

  • Mi problemy VT30 nie przeszkadzały. Ale tylko po zmroku lub z zaciągniętymi roletami. W ostrym słońcu jest dużo gorzej. Moim zdaniem telewizor jest znakomity, ale tak jak piszesz, opinie są mocno podzielone. Osobiście znam osoby, które uważają go za zwykły model, a także takie, które szczerze go nie znoszą :)

 • sas

  Gdy podłaczam pendrive do swojego Panasonica, wyswietla mi się komunikat „”wyprowadzenie sygnału ze wszystkich wejść AV jest wyłączone w trybie media player”. Czy ktos wie jak to wyłaczyc?

  Rico znalazles lekarstwo ????

 • Marcin

  Podłączam się do pytania o “wyprowadzenie sygnału ze wszystkich wejść AV jest wyłączone w trybie media player” czy ktoś wie jak sobie z tym poradzić? Nie mogę przez to odtwarzać filmów z pendrive oraz jakichkolwiek plików multimedialnych.

 • Marcin

  Jeżeli ktoś nadal ma takie same problemy niech spróbuje przeformatować pendrive na format FAT32. U mnie pomogło, pozdrawiam :)

 • jaceq1

  czy w tym telewizorze jest przeglądarka internetowa?

  • Gdy go testowałem to była. Ale jak zwykle nie rzucała na kolana.